|

Seminář esperantistů 2016 v penzionu ESPERO

Byly doby, kdy se nás tu scházelo víc. Ale jak se říká, nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě. Seznamovací večer a pohádka na dobrou noc. Kousek ze začátku pohádky (Zatím v češtině, už se překládá):

Nad spící vískou pomalu svítá. Ze tmy se vynoří malebné dřevěné stavení, zachovávající tradiční styl hrdé ruské architektury. Idylický ráz krajiny neruší žádné umakartové KFC nebo nedej bože McDonald. Z úvodní sekvence přímo vyvěrá teplo a harmonie spořádané ruské rodiny. Marfuška navíc podporuje místní potravinový průmysl, neboť roztomile dumlá lízátko zakoupené na trhu kolchozníků ve vsi. Není to žádný americký šunt – podle předního světového serveru Sputnik vydrží až 2000 líznutí, s obalem dokonce 5000.

Domácí pohodu náhle utne imperialistický komár původem z Aljašky, který opakovaně narušuje vzdušný prostor nad Marfuškou. Tuto provokaci naštěstí ukončí bdělý dědek, který narušitele odhání březovou snítkou a současně dbá, aby Marfušce nevypadlo z pusy lízátko. Ve vedlejší místnosti ťuká svými pletacími jehlicemi Nastěnka a na vlídné doporučení babky s nimi odchází ťukat na zápraží.

Zdroj:http://janrehacek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=482797

prvnivecerseminaepohadka

Podobné příspěvky

4 Komentáře

  1. Recenzo estas humora, ni ĝojatendas pluan fabelon. Recenze je srandovní, těšíme se na další pohádku.

  2. Ten stín na fb je umělecký dílo. Mami by chtěla skutečnost, ale já to nezvládám i když návštěva by pomohla.

    1. Není všem dnům konec, ono to počasí vytahuje z člověka choroby, o kterých nemá ani zdání. Opatrujte se. Všichni.

Komentáře jsou uzavřeny.