První vystřihovánky jsem si zkusila ještě na základce. Korálky a drátky jsem poznala v bižuterním učilišti. Frivolitky a šití lýka jsem se naučila před lety na lidové konzervatoři. Skládání obálek čajových sáčků je záležitost poslední doby. Pokouším se, aby to bylo víc než jen módní záležitost. Chtěla jsem být grafičkou. Umělkyní s velkým U. Talent jsem možná měla, ale tenkrát se víc dalo na politické smýšlení rodičů, a to mi otevřelo dveře učiliště. Snažila jsem se učit se kreslit sama. Občas někdo zkušenější poradil.
Později, jako čerstvá matka, jsem měla poměrně dost volného času. Zkoušela jsem kreslit vtipy, zkusila vázat uzlíky, tenkrát bylo v módě drhání. Nakonec jsem nejen absolvovala kurz lidové tvorby na pražské lidové konzervatoři. ale občas si i zkusila i práci lektorky. Několik let jsem vedla vedla kurzy drhání (i mimo českou zem), později kurzy lidové tvorby. A hezkých pár let dělala vedoucí dětského výtvarného kroužku. Živila jsem se jako propagační grafička.

Spisovatelka paní Marie Kubátová

Mám ráda knížky Marie Kubátové, pomáhají mi zahnat smutek, špatnou náladu. Podle Krakonošova roku jsem se snažila aranžovat autorské výstavy na Humprechtu,  Malovaná truhlička mi pomohla zvládnout vyřazení z pracovního procesu:  Konečně budu mít dost času na to dělat co umím, a jen tak, pro radost.  Na těchto stránkách nabízím fotografie své činnosti.