|

Seminář esperantistů 2016 v penzionu ESPERO

Byly doby, kdy se nás tu scházelo víc. Ale jak se říká, nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě. Seznamovací večer a pohádka na dobrou noc. Kousek ze začátku pohádky (Zatím v češtině, už se překládá):

Nad spící vískou pomalu svítá. Ze tmy se vynoří malebné dřevěné stavení, zachovávající tradiční styl hrdé ruské architektury. Idylický ráz krajiny neruší žádné umakartové KFC nebo nedej bože McDonald. Z úvodní sekvence přímo vyvěrá teplo a harmonie spořádané ruské rodiny. Marfuška navíc podporuje místní potravinový průmysl, neboť roztomile dumlá lízátko zakoupené na trhu kolchozníků ve vsi. Není to žádný americký šunt – podle předního světového serveru Sputnik vydrží až 2000 líznutí, s obalem dokonce 5000.

Domácí pohodu náhle utne imperialistický komár původem z Aljašky, který opakovaně narušuje vzdušný prostor nad Marfuškou. Tuto provokaci naštěstí ukončí bdělý dědek, který narušitele odhání březovou snítkou a současně dbá, aby Marfušce nevypadlo z pusy lízátko. Ve vedlejší místnosti ťuká svými pletacími jehlicemi Nastěnka a na vlídné doporučení babky s nimi odchází ťukat na zápraží.

Zdroj:http://janrehacek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=482797

prvnivecerseminaepohadka

Podobné příspěvky